Seria Lumia – czy uratuje Nokię?

Nokia to uznany w świecie producent telefonów komórkowych. Jednak od czasów boomu na smartfony, przeżywa niezwykły regres. Dopiero po kilku chudych latach zaczyna odrabiać straty dzięki smartfonom Nokia Lumia. Czy jednak nie jest zbyt późno? Głośno jest o problemach natury finansowej tego koncernu. Czy Lumia przywróci Nokię do stanu sprzed kilku lat?

Producent kultowej Nokii 3310 przespał początek ery smartfonów. Podobny błąd popełnił Microsoft w związku z platformami mobilnymi. Obie firmy jednak starają się nadrabiać dystans stracony do takich gigantów jak Apple, Samsung czy Google (Android). Co ciekawe, obie firmy starają się wspierać w tej walce.

Najnowsze edycje Nokii Lumia to smartfony pracujące na mobilnym systemie operacyjnym od Microsoftu – Windows Mobile. Jak się okazuje, to bardzo dobre połączenie. Jednak nie tylko to ma być siłą napędową nowych smartfonów od Nokii.

Poza dobrze znaną solidnością wykonania, Nokia Lumia powala swoim designem. Niespotykana do tej pory kolorystyka może przyciągnąć wielu klientów. Szczególnie tych, którzy cenią sobie nietypowo wyglądające modele. Lumia dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. niebieskiej, żółtej i czerwonej.