Dlaczego warto kupować telefony z Androidem?

W dobie nieustającej wojny marketingowej pomiędzy producentami telefonów komórkowych, łatwo jest pogubić się w gąszczu zalewających nas informacji. Sklepy, operatorzy sieci telefonicznych, a nawet internauci licytują się argumentami dotyczącymi tego, jakie urządzenie jest lepsze. Procesor, aparat, wielkość wyświetlacza – to wszystko nabiera niemal krytycznego znaczenia. Od pewnego czasu najważniejszym argumentem jednak jest zainstalowany system operacyjny. Oczywiście najlepsze są podobno telefony z Androidem.

Dlaczego – zdaniem zarówno użytkowników, jak i dystrybutorów – tak jest? Przede wszystkim współczesny posiadacz smartfona nie może obejść się bez swobodnego przeglądania internetu, korzystania z portali społecznościowych, czy komunikowania się. Urządzenie musi również zapewniać pełen zakres funkcji multimedialnych, od słuchania muzyki, poprzez granie w gry, na wszelkiego rodzaju filmach skończywszy. Nawigacja satelitarna? Oczywiście również jest potrzebna. Tak samo jak możliwość bezpośredniej obróbki zdjęć z wbudowanego aparatu fotograficznego, używania wszelkiego rodzaju oprogramowania biurowego i biznesowego, a często nawet na przykład zdalnego zarządzania serwerami. No dobrze – może ktoś powiedzieć – przecież nie tylko telefony z Androidem zapewniają te wszystkie możliwości!

Rzecz jednak w tym, że to właśnie Android jest najlepiej do nich przygotowany, bowiem został stworzony specjalnie w tych celach. W zastosowaniach mobilnych jest najwygodniejszy i najbardziej wydajny, a poza tym liczba programów, które użytkownik może w nim zainstalować, sięga 450 tysięcy. To zdecydowanie pozwala twierdzić, że telefony z Androidem są najbardziej elastyczne pod względem zastosowań ze wszystkich dostępnych na rynku.